Air Sweep System | ایر سویپر

تولیدکننده دستگاه ایرسویپر

نحوه عملکرد ایرسویپر در خط تولید

Air Sweep System

از دستگاه ایر سویپر جهت جاروب مواد از سطح داخلی مخازن و همچنین برای جلوگیری از پل بستن مواد در دهانه خروجی استفاده می شود. لزوم حضور این ابزار را در خطوط تولید مواد پودری مانند گچ، سیمان، مواد اولیه پتروشیمی، مواد گرانولی و خلاصه هر نوع ماده ای که به نحوی عادت به پر کردن دهانه خروجی مخازن دارند یا عادت به سوار شدن و پل زدن روی یکدیگر در یک سوی مخازن دارند، غیر قابل انکار است. تمامی مراحل نصب و تعمیر ایرسویپر بدون اینکه مواد داخل مخزن خالی شود یا توقفی در خط تولید صورت گیرد، انجام می شود و همین موضوع باعث می شود که علاوه بر هزینه مقرون به صرفه، سهولت تعمیر و نگهداری آن تضمین گردد. این ابزار به گونه ای طراحی شده است که نفرات فنی هر کارخانه بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و یا حتی در زمان لازم آن را سرویس دوره ای نمایند. تمامی قطعات این دستگاه با گارانتی و خدمات پس از فروش از کیان صنعت ارائه می شود.

 

آنچه باید در رابطه با دستگاه های ایرسویپر بدانید

  • انتقال سریع مواد به سمت دریچه خروجی
  • امکان نصب بر روی مخزن ها – انواع سیلوهای فلزی، فایبرگلاس ( Fiberglass )  – هاپرها – شوت ها – داکت های ارتباطی مواد
  • کم شدن مصرف هوا به طوریکه میزان متوسط هوای مصرفی کمتر از سه متر مکعب در دقیقه می باشد
  • سهولت در تعمیر و نصب
  • بسیار موثر بر مواد مرطوب و چسبنده، کانی های غیر فلزی، مواد پودری مثل سیمان، گچ، آهک، کربنات کلسیم و …
  • امکان جاروی مواد داخل مخازن تا دایره ای به قطر ۵٫۲ متر
  •  بدون صدا

این دستگاه واسط میان هوای فشرده با مواد داخل مخزن بوده که بعد از پالس هوا ، مواد دپو شده را به سمت خروجی مخزن هدایت نموده و مانع از تجمع مواد یا اصطلاحا طاق بستن آنها می گردد . طراحی و شکل هندسی نصب جارو کننده ها و همچنین تحریک نامنظم شیرهای برقی آنها امکان تمیزی سطح داخلی مخزن و راندمان سیستم را افزایش می دهد.

وقتی صحبت از ابزار می کنیم باید انبردست و آچار را در یک کارخانه در نظر بگیرید، حالا تصور کنید هر آنقدر که این دو برای کار روزانه شما مورد نیاز هستند، اگر صاحب یک کارخانه با مواد پودری باشید، داشتن یک ابزاری مانند ایر سویپر نیز برای شما به همان میزان ضروری است.

این دستگاه با داشتن یک مکانیزم ترکیبی ساده و با استفاده از هوای فشرده مواد را به سمت دریچه خروجی منتقل می کند، درواقع عملکرد دستگاه به همان اندازه ساده است که به صورت روزانه از جاروبرقی منزل استفاده می شود با این فرق که این دستگاه بر روی مخازن، سیلو های فلزی، سیلو های فایبرگلس و همین طور شوتینگ و هاپر نصب می شود، فشار هوا باعث می شود علاوه بر شکستن پلی که مواد با ریخته شدن روی یکدیگر ساخته اند.

انتقال مواد داخل مخزن نیز میسر گردد، اگر این ابزار به درستی نصب شود امکان تخلیه سریع و کامل یک مخزن را نیز فراهم می کند. همین طور اگر بین مخازن یا بخش های خط تولید از داکت های ارتباطی مواد استفاده شده باشد، استفاده از این ابزار به هل دادن و حرکت سریع و بدون جاگذاری مواد کمک شایانی خواهد کرد.

پل بستن مواد نیز یک معضل برای کارخانجاتی است که مواد آنها به صورت جامد ریز، پودری، گرانولی، میکرونیزه و همچین ساختار هایی هستند، ماده داخل مخازن اگر مایع باشند با توجه به خاصیت این سیالات بر همترازی مولکولهایشان به مشکلی بر نمیخورند، چون هر نوع مایع یا گازی به راحتی داخل مخزن همتراز می شود، حتی برای اندازه گیری وزن آنها نیز تنها کافیست یک نقطه نقطه ثقل از مخزن را اندازه گیری کنید، اما اگر پودری باشند معمولا به صورت تپه هایی با ارتفاع بالا بر روی هم سوار می شوند که علاوه بر مسدود کردن درگاه های مخزن، موجب فشار بر روی بازوی های نگهدارنده نیز هستند، البته دردسر های این پل زدن مواد آنقدر زیاد هست که خود شما تولید کنندگان با آنها حتما مواجه شده اید، بنابراین برای رفع این مشکلات بهتر است یک آچار، یک پیچ گوشتی و یک ایر سویپر بخرید.

کیان صنعت تولید کننده جدیدترین مدل های

Air Sweeper

هر کارخانه تولیدی که از مخازن برای نگهداری مواد پودری و مواد جامد استفاده می کند باید به فکر نصب تعدادی دستگاه باشد که از بین آنها یکی از پرکاربردترینشان همین ایر سوییپر است. البته دستگاه های دیگری مانند لودسل های اندازه گیری و توزین مخازن برای بدست آوردن میزانی از تولیدات یا داشتن یک شوک بلستر برای جلوگیری از تلنبار شدن مواد یک امر ضروری است، اما با این حال ایرسوییپر با توجه به قیمت مناسبی و تولید و پشتیبانی توسط کیان صنعت، به نظر یک آپشن بسیار ایده آل و ضروری می رسد.