کمپرسور اسکرو

کمپرسورها در اشکال و اندازه های مختلفی ساخته می شوند که وظیفه اصلی همه آنها ایجاد فشار هوا است. نوعی از کمپرسورها که توسط مجموعه کیان صنعت ساخته و نصب می شوند کمپرسورهای نوع اسکرو می باشند. اسکرو قادر است با استفاده از هوایی با فشار معمولی و روغن، هوایی با فشار بیش از هزار لیتر بر دقیقه را ایجاد کند. آن چیزی که اسکرو را خاص و ایده آل می سازد توانایی این کمپرسور برای کارکرد بدون وقفه و کاملا بدون صدای آن است.

کمپرسور پیچی (اسکرو) چیست؟

یک کمپرسور اسکرو – همچنین به عنوان کمپرسور پیچی چرخشی نیز شناخته می شود – این دستگاه از جابجایی مثبت از طریق حرکت چرخشی برای فشرده سازی هوا یا گاز استفاده می کند و هوایی با فشار خیلی بیشتر را تولید می کند. اسکرو می‌تواند مقادیر بیشتری از فشرده‌سازی هوا را نسبت به کمپرسورهای پیستونی سنتی‌تر تحمل کند، که آن را برای کاربردهای صنعتی عالی می‌کند.

سوالات متداول در مورد کمپرسورهای اسکرو

یک کمپرسور اسکرو دارای چرخه کاری بالاتری است که امکان کار مداوم را فراهم می کند، در مقایسه با کمپرسور پیستونی که معمولاً در کارهای بدون وقفه حتما خراب می شود و مدام به تعمیر نیاز پیدا می کند و یا می شکند و کلا خراب می شود. بنابراین وقتی نوبت به انتخاب یک کمپرسور برای راه اندازی، یک کسب و کار رو به رشد یا یک کارخانه تولیدی بزرگ می رسد، یک کمپرسور اسکرو نیازهای شما را برآورده می کند.

برای مشاغل کوچک مانند تعمیرگاه‌های خودرو و کارخانه‌های کوچک‌تر، زمانی که کمپرسور پیستونی دیگر نمی‌تواند نیازهای عملیاتی شما را برای ایجاد هوای فشرده برآورده کند، یک کمپرسور اسکرو انتخاب طبیعی بعدی است تا به روند کار شما سرعت بدهد.

روغن کمپرسور 68 برای استفاده در کمپرسورهای پره چرخشی و اسکرو مناسب است. روغن کمپرسور 68، 122 و 220 به عنوان روان کننده کار سیلندرهای کمپرسور رفت و برگشتی و همچنین میل لنگ و برخی از انواع کمپرسورهای دوار استفاده می شوند.

هر 2000 ساعت که از کار کردن دستگاه بگذرد و یا با پیروی از بهترین شیوه های تعیین شده توسط اکثر سازندگان، کمپرسورهای هوا باید سالانه یا هر 2000 ساعت – هر کدام که باتوجه به نوع کسب و کارشما زودتر فرا رسد – سرویس شوند.