خیابان شریعتی بعد از سیدخندان- کوچه اتوبانک پارس
پلاک ۷۳ - طبقه اول -واحد ۲
۰۲۱-۸۸۰۳۵۹۲۴
۰۲۱-۸۸۰۳۶۲۸۳
0912-1549668
farshadlavasani@gmail.com
kian.industry.t@gmail.com

انواع دستگاه کیسه پرکن و کاربردهایشان در صنعت پاکت و کیسه

قیمت دستگاه کیسه پرکن

قابلیت های دستگاه کیسه پرکن

کیسه پرکن ها دستگاه های پرکاربردی هستند که آخرین مرحله از خط تولید شما را انجام می دهد و اهمیت آنها زمانی به چشم می آید که محصول نهایی شما که در بازار ارائه می شود را این دستگاه در مقابل دیدگان مشتریانتان قرار می دهد، به این معنی که عواملی چون دقت دستگاه، قابلیت های تنظیم دستگاه، سیستم توزین با امکان گزارش گیری بسیار مهم است، در واقع کیسه پر کن تنها چیزی است که در بازار از تولید شما خبر می دهد، این دستگاه حکم گزارش کار شما به مشتریانتان را دارد.

قابلیت های یک دستگاه کیسه پر کن که باید پیش از خرید مدنظر قرار دهید

 • دقت دستگاه در اندازه گیری وزن و شمارشگر
 • ظرفیت کیسه گیری و مخزن کیسه گیر اتوماتیک با عملکرد پنوماتیکی
 • امکان گزارش گیری از ریز عملیات با دقت بالا
 • قابلیت های کلیدی یک دستگاه کیسه پر کن
 • امکان استفاده از هر نوع کیسه
 • شمارنده تعداد کیسه های پرشده
 • سرعت پرکردن
 • اندیکاتور دیجیتال توزین
 • امکان وجود نوار نقاله و دستگاه دوخت جهت سهولت انتقال کیسه ها و دوخت سرکیسه به صورت سفارشی
 • استفاده از سنسور های مطمئن و صنعتی با طول عمر بالا
 • نرم افزار قوی با پشتیبانی دائمی و دسترسی به کتابچه راهنمای دستگاه و نرم افزار

تا اینجا شاید روی کاغذ همه عواملی که یک دستگاه کیسه پر کن را نسبت به هم خانواده های خود برتر می کند گفته باشیم، اما واقعیت به جز آنچه ای هست که از روی کاغذ نمایان می شود، در اصل یک ماشین صنعتی زمانی برای کسب و کار شما مفید است که کمترین هزینه های نگهداری را داشته باشد، خرابی و مشکلات آن بسیار کم باشد و در نهایت سرویس های دوره ای آن توسط شرکت تولید کننده مقرون به صرفه، سریع و منظم باشد. مطمئن هستیم که در مشخصات فنی همه دستگاه های کیسه پر کن موارد بالا را دیده اید اما اینکه چقدر این موارد با کیفیت اجرا شده اند و خدمات و گارانتی دارند بحث دیگری است.

سناریوی خرابی ساده ای که موجب ضرر شما خواهد شد

برای توضیح پاراگراف بالا یک مثال ساده می زنیم، اعلب دستگاه های کیسه پر کن در مشخصات فنی خود ظرفیت کیسه گیری بالایی را ذکر کرده اند، اما اینکه واقعا قابلیت آن میزان را داشته باشند و برای همه کیسه ها با وزن و جنس های مختلف به همین میزان خروجی داشته باشند جای سوال است، همین طور تصور کنید در میانه کار هستید و روی نوار نقاله چند صد کیلو از کالای تولیدی خود را صف کرده اید، ناگهان عملگر پنوماتیکی دستگاه که باید کیسه ها را به تریتب زیر دهانه خروجی قرار دهد از کار می افتد، نرم افزار دستگاه اینقدر قوی نیست که پروسه را متوقف کند و برای شرایط اضطراری هم برنامه ریزی نشده است، دو مشکلی که این سناریو به بار آورده است کاملا مربوط به ضعف سیستم هستند و نه تنها بخشی از سرمایه شما را از بین برده است، مدت زمان زیادی طول می کشد تا دستگاه دوباره راه بیوفتد، کالیبره شود و در نهایت موادی که از روی نوار نقاله الان کف کارخانه شما هستند پاکسازی شوند، حالا مشکل اساسی تر شده و دستگاه هر دو ساعت یکبار همین رفتار را تکرار می کند، تا زمانی که مشکل کامل حل شود گویا مجبور هستید دائم به فکر تمیز کردن کارخانه و جمع کردن دور ریزی باشید که ایجاد شده است.

تمام دردسر های بالا و همین طور مشکلاتی که اغلب در بازار به عنوان کم فروشی می شناسند ناشی از استفاده از نرم افزار های ضعیف، عدم بروزرسانی و رفع اشکال نرم افزار ها توسط شرکت تولید کننده و هم سان سازی با نیاز های کاربران و در نهایت عدم استفاده از سنسور ها و لودسل های با کیفیت است که در نهایت تنها سود کمی را برای تولید کننده به ارمغان داشته، اما نام و نشان تجاری او کامل از بین رفته است و دیگر قابل اطمینان نیست، گذشته از آنکه خسارت های مختلفی را به مجموعه شما وارد کرده است.

انواع دستگاه کیسه پرکن

دستگاه های کیسه پر کن به دو مدل زیر تقسیم عمده می شوند که البته بسته به نوع کاربرد آنها و نوع محصولی است که در خروجی می توانند بسته بندی کنند. دستگاه کیسه پرکن که در صنایع به آن Open Mouth Bag Packer می گویند، نوعی از ماشین است که در واقع از طریق دهانه ای باز که زیر آن قرار گرفته محصول را بسته بندی می کند. این ماشین معمولا در پایان خط تولید قرار می گیرد یا زیر سیلو های ذخیره و نگهداری محصول که در زمان سفارش پر شده و به بازار عرضه می شود. سه مدل از دستگاه نسبت به محصولی که می توانند بسته بندی کنند در زیر آمده است.

این ماشین در نسل های مختلفی به صنایع معرفی شدند، روز به روز تکنولوژی های آنها تغییر کرد و در نهایت شکل امروزی این ماشین توسط کیان صنعت ارائه می گردد که هم از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر هستند، هم از نظر فضایی که اشغال می کنند به مراتب شرایط بهتری برای کارخانه دارند و در نهایت سرعت و دقت اندازه گیری در این ماشین به قدری بالا رفته که اغلب در طول فعالیت کارخانه خاموش هستند تا ماشین آلات تولیدی بتوانند محصول را به مرحله بسته بندی برسانند و از این ماشین ها جا میمانند، البته صد در صد تنظیم سرعت در گزینه های نرم افزار هست و خود دستگاه می تواند با شرایط تولید آداپته شود اما با این حال این مثالی است که سرعت این ماشین را نسبت به هم خانواده های خودش و هم کارانش در صنایع واضح تر نشان می دهد. به خصوص که در بسیاری از کارخانجات محصول در سیلو نگهداری می شود و مطابق با سفارش بسته بندی انجام خواهد شد.

قیمت دستگاه کیسه پرکن نیز به این موارد بسیار وابسته است، البته مسلما مشخصات فنی یک دستگاه در مورد بازه قیمت آن بسیار مهم است اما در نهایت اگر یک دستگاه کیسه پر کن دستی را نسبت به یک دستگاه کیسه پر کن اتوماتیک بسنجید مسلما سرعت و دقت دومی باعث می شود که فاصله قیمتی زیادی بین این دو باشد، همین طور که در نهایت این دستگاه شماست که مشخص که می کند محصول خروجی کارخانه شما با چه دقتی توزیع می شود و دست مشتریان قرار می گیرد، هیچ کس دوست ندارد به کم فروشی متهم شود و یا برای ارسال کالا تاخیر زیاد داشته باشد که ناشی از زمان گیر بودن بسته بندی مصحول است.

تولید کننده دستگاه کیسه پرکن

یک نمونه دستگاه کیسه پرکن نسل جدید


کاربرد دستگاه کیسه پرکن

این ماشین در همه صنایع که با مواد پودری دانه ریز و دانه درشت سر و کار دارند مورد استفاده قرار می گیرد، به هر کارخانه ای که دقت کنید در نهایت نیاز دارد محصول خود را بسته بندی کند و شاید به جز صنایع غذایی عمومی مانند آبمیوه و بستنی، اغلب موارد به خصوص آنها که مواد اولیه تولید می کنند و صنایع مادر هستند از این ماشین برای بسته بندی محصول خود بهره می برند.

 • برای کارخانجات تولید محصولاتی با درجه حجمی گرانول
 • دستگاه جامبوبگ یا پرکن جامبو بگ برای کارخانجات مختلف صنعتی
 • کیسه پر کن مخصوص گچ و سیمان
 • دستگاه پرکردن گونی نخی و پلاستیکی
 • کیسه پر کن محصولات میکرو با حجم های گرمی
 • پرکردن مصالح ساختمانی در کیسه و پاکت ها با سایز های مختلف
 • کیسه پر کن  برای استفاده در کارخانجات تولید محصولات شیمیایی
 • دستگاه توزین دار برای اندازه گیری دقیق حجم کیسه
 • دستگاه کیسه پر کن برای محصولات مایع
 • کارخانجات مواد غذایی مانند برنج
 • کیسه پرکن برای کارخانجات صنایع غذایی
 • ماشین کیسه پرکن دقیق مواد دانه درشت
 • دستگاه کیسه پر کن مواد اولیه

 


پاسخی بگذارید

Call Now Buttonتلفن: ۸۸۰۳۵۹۲۴